Cilt Bakımı


Cilt bakımı, cildine önem veren kişilerin tercih ettiği temel bir bakım uygulamasıdır. Cildinin temizliğine, canlı görünümüne ve bakımlı olmasına önem veren kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir bakım olan cilt bakımı Nermin Negiz Beauty Center’ın alanında deneyimli ve eğitimli güzellik uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ciltte var olan problemlerin giderilmesine, cildin iyileştirilmesine, yaşlanmaya karşı direnç göstermesine ve çevresel faktörlerden dolayı zarar görmesine engel olmak amacıyla yapılan cilt bakımı, daha sağlıklı bir cilt yapısı için düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.
Cilt bakımı, cildin gereksinim duyduğu işlemlerin tamamının ya da bir kısmının gerçekleştirildiği bir bakımdır. Dolayısı ile her bir kişinin ihtiyaç duyduğu cilt bakım teknikleri birbirinden farklı olabilmektedir. Fakat temel cilt bakımında cildin temizlenmesi, ölü deriden arındırılması, nemlendirilmesi ve maske uygulamaları ile iyileştirilmesi söz konusudur. Nermin Nergiz Beauty Center’da cildin iyileştirilmesine yönelik cilt bakımı hizmeti önce cilt analizi yapılıp cilt yapısına uygun ürünler kullanılır.
Cilt Bakımı Neden Yapılmalıdır?
Cilt bakımı her insan için gerekli olan bir bakım türüdür. Çünkü zaman içinde biriken ve derinin altına işleyen kirler, evde yapılan basit cilt temizleme rutinleri ile tam olarak temizlenememektedir ve bu noktada derinlemesine temizleme sağlayacak olan cilt bakımı uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca ciltteki ölü hücrelerin de mevsimsel olarak ciltten arındırılması gerekliliği bulunmaktadır. Dolayısı ile her kişi için sağlıklı ve ışıltılı bir cildin yolu düzenli olarak gerçekleştirilen cilt bakımı uygulamalarından geçmektedir.
Bakımınave cilt sağlığına önem veren kadınlar evlerinde rutin olarak cilt temizliği yapmakta ve çeşitli krem, serum ve losyonları kullanmaktadır. Fakat bu kişisel bakım ürünleri genel olarak cildin derinine kadar inmez.Ciltte bulunan ölü deriler, kapalı gözenekler bu ürünlerin cildin altına inmesine ve etki etmesine engel olmaktadır. Bu sebeple kişilerin düzenli olarak medikal cilt bakımlarında bir uzmana yaptırmasına ihtiyaç vardır. Çeşitli cilt sorunlarına sahip olan kişiler, cilt bakım esnasında diğer uygulamaları da tercihleri doğrultusunda yaptırabilmekte ve daha fazla etki görme şansına sahip olmaktadır.
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Cilt bakımı uygulamalarında öncelikle cilt için tamamen zararsız olan temizleyiciler ile cildin temizlenmesi sağlanmaktadır. Daha sonra yine cilde uygun olan ürünle peeling işlemi yapılmaktadır. Bu peeling işlemlerindeki temel amaç; cildi tamamen ölü derilerden arındırmaktır. Ayrıca ciltte bulunan siyah nokta, yağ bezeleri akne gibi istenmeyen durumlar için de uygulamalar cilt bakımı içinde gerçekleştirilir.
Cildin derinlemesine temizlenmesi işleminden sonra cildin gereksinim duyduğu nem verilip ve maske uygulamaları yapılır. Böylelikle derinlemesine temizlenen cilt etkisiyle açılan kanallar sayesinde cilde gereksinim duyduğu nem ve bakım kazandırılmaktadır. Ayrıca cilt bakımı sonrasında uygulanan serumlar ve kremler daha hızlı ve daha çabuk bir şekilde cildin derinine kadar etki edip cilt bakımı uygulamasının hemen sonrası gözle görülür bir fark oluşur.

Hemen Randevu Al!

Telefon: 0 212 232 34 24
WhatsApp: 05437373132

Bizimle İletişime Geçin.

Göz kamaştıran değişim için...

0 543 737 31 32
[email protected]
Tanfer Hastanesi
Nişantaşı / İstanbul

Bizimle iletişime geç
WhatsApp