CİLT BAKIMI

Bakımlı bir cilt ile bakımsız bir cilt arasındaki en büyük fark 35 – 40 lı yaşlardan itibaren bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Genetik yapısı iyi olmasına rağmen iyi bakılmayan bir cilt olduğundan daha yıpranmış görünür , ancak tam tersi genetik yapısı güçlü olmayan bir cilt doğru ve düzenli bakım ile olduğundan çok daha genç ve sağlıklı görünecektir. Unutmayın ki cildimiz sağlığın aynası gibidir en ufak bir rahatsızlıkta çiçek gibi solar. Bundan dolayı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları,makyaj, serbest radikaller, sigara,stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. Cilt Bakımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle uygun ürünler kullanılarak yapılmalıdır.

Nermin Negiz Güzellik merkezimizde uygulanan Cilt Bakımının standart süresi 1,5 saattir ve bu süre zarfında , işlem sonunda size yapılan bakımın farkını hissettirecek düzeyde son derece kapsamlı bir çalışma yapılır.İşlem sırasını aşağıda görebileceğiniz bu bakım ile en önemli amacımız cildin temiz , canlı ,ve sağlıklı görünmesini sağlamak sivilce , kırışıklık , sarkma, hassasiyet , leke gibi mevcut problemleri kontrol altına almak ve yaşlanma etkilerini olabildiğince yavaşlatmaktır.

Profesyonel cılt bakımında kullanılacak süt , tonik , krem , maske , serum , ampul , peeling , aromatik yağlar ile Cildinize nem depo edilir , yağ dengelenmesi sağlanır, Mimik çizgileri ve kırışıklıklar kontrol altına alınır.

Cilt bakımıyla ilgili dikkat edilecek hususlar:

1. Günde 2 litre su için.
2. Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın.
3. Sigara içmeyin.
4. Aşırı güneşlenmeyin.
5. Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.
6. Cildinizi her gün nemlendirin.
7. Her hafta 1 peeling yapın.
8. 15 günde bir maske uygulayın.
9. Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın.
10. Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın.
11. 3 günde 1 eriyinceye kadar bir buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.
12. Ve bakılan bir cilt ile bakılmayan bir cilt arasındaki farkın ileriki yaşlarda daha çok kendisini göstereceğini unutmayın.

Cilt Bakımı İşlem Sırası

1.Cilt analiz
2. Süt ve tonik
3. Peeling
4. Ozon –Buhar (Okilipüs yagı)
5. Vakum
6. Siyah Nokta Temizligi-yüksek frekans
7. Göz çevresi (serum-krem)
8. Maske
9. Serum-Ampul iontoforez
10. Anti-aging Yüz masajı
11. Thermofreeze ile krem
12. Yüksek frekans(yüz-saç-boyu)
13. yüz masajı
14. Vakum sprey
15. Süre:1,5 saat

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Çok ince ve hassas yapıda olmasından dolayı göz çevresi yaşlanma, hastalık, yorgunluk, uykusuzluk gibi olumsuz etkilerin en kolay fark edileceği bölümüdür. Kimi insanlar göz altlarının devamlı mor olmasından , pek çok kişi göz altı torbalarından ve bazılarıda göz çevresinde oluşan çizgilerden şikayet etmektedirler. Aslında göz çevresi bakımını genel cilt bakımından ayrı düşünemeyiz, fakat göz çevresi hassas olduğu için özel ürünler kullanılmalıdır. Öncelikle kişinin yaşı ve cilt yapısı gözönünde bulundurularak problemin derecesi tespit edilmelidir. Örneğin gözaltı torbaları ve morlukları genetik bir durum olabileceği gibi aşırı yorgunluk sonucu sonradan da oluşabilir yada bunlar dolaşımla ilgili bir sağlık probleminin göstergesi olabilirler. Daha çok açık tenli kişilerde gözüken morluklar pek çok kişiyi rahatsız etmektedir.

Ayrıca genç yaşlarda göz çevresinde oluşmaya başlayan çizgiler kuru cilt yapısına sahip kişilerde sıkça görülmekle birlikte çok sigara içen ve fazla mimik hareketleri yapan kişilerde de hızla oluşmaktadır.İşte bu ve buna benzer şikayetleri önlemek için, doğru ürünler kullanılmasını ve ayda bir kez göz çevresi bakımı yaptırılmasını öneriyoruz. Önerimiz tıpkı kapsamlı bir cilt bakımı gibi ayda 1 kez yaklaşık 1 saat süreyle kırışıklıkları, torbalanmaları, morlukları önlemek ve azaltmak amacı ile özel göz çevresi bakımı yapılması ve bu işlemi uygularken süt, krem, tonik, ampul, serum ve maskesi ile sadece göz çevresi için geliştirilmiş özel ürünlerin kullanılmasıdır.

1. Çok sıcak su ile duş almayın.
2. Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın.
3. Üstsüz güneşlenmeyin.
4. Doğru sütyen kullanın.
5. Sütyensiz spor yapmayın.
6. Sürekli yüz üstü yatmayın.
7. Çok sık kilo alıp vermeyin.
8. Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın.
9. Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştırcı egzersizleri ihmal etmeyin.

AKNE İZLERİ TEDAVİSİ

Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur.Ancak bu hem yağlı ve karma ciltte sivilceleşme olacağı anlamına gelmez.Çünkü bu tamamen hormonların etkisi ile salgılanan yağ(sebum)oranı ile ilgilidir.

Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur.Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar,cildin hava almasını engeller.Buda zaman içerisinde cildin solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için oluşan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlaşarak akne ve kistik aknelere dönüşebilir

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus cildin doğru ürünler kullanılarak temizlenip, dezenfekte edilmesidir.Ayrıca sivilceleri sıkmak da çok sakıncalı bir işlemdir.Bu daha sonra sivilcelerin daha çok yayılmasına sıkılan yerlerde leke ve çukurlar kalmasına neden olabilir.

Biz salonumuzda bu konuda her şeyden önce kişinin cilt yapısı,yaşı,yeme-içme alışkanlıkları ve sivilce yoşunlugu gibi konuları göz önünde bulundurarak işleme başlıyoruz.Sivilce bakımı için tamamen bu yönde geliştirilmiş özel ürünler (süt-tonik-serum-ampul-maske gibi) kullanarak cildin derinlemesine temizlenmesi,siyah noktalardan arınmasını yaş salgısının dengelenmesini,gözeneklerin sıkılaşmasını ve en önemlisi hiçbir şekilde sıkma işlemi yapmadan sivilcelerin kurutulmasını ve yenilerinin çıkışının önlenmesini sağlamaktayız. Eğer çok yoğun bir akne problemi ile karşı karşıya isek o zaman bir hekime danısarak hormon testi yapılmasını öneriyoruz.

ACCOR PLASMA PEN

Plasma Pen ile; ameliyatsız göz kapağı estetiği, yüz lifting, ince kırışıklıkların giderilmesi, leke tedavisi, göbekte yada vücudun herhangi bir yerine deri toplanması veya büşüzmesi, kol altı ve göğüs sarkmaları gibi sorunlar giderilir.

Almanya ve dünyanın bir çok yerinde yaygın olan bu sistem ameliyatsız estetik ve güzelliğe ulaşmanın kapılarını aralamış bulunmaktadır.

İĞNESİZ MEZOTERAPİ

Mezoterapi vitamin, mineral, aminoasit enzim ve ilçaların orta deri tabakasına verilme işlemidir.

Cilde nüfuz eden ilaç kokteylleri rahatlıkla cilt altı yağ dokusuna inerek, yağ hücrelerini yakar, enerji olarak kullanır, kan-lenf akımını uyarır ve kolejen yapımı arttırır. Kullanıldığı alanlarda selülite bağlı portakal kabuğu görüntüsüne neden olan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülerek, cilt altı dokuları rahatlar.

Estetik kullanımları:
– Bölgesel kilo kaybı
– Yüz gevşeklik tedavisi
– Vücut cilt toparlama
– Anti aging
– Gözaltı torba tedavisi
– Göğüs sıkılaştırma

Mezoterapi ile yüz gençleştirme, kırışıklık tedavisi,henüz oluşan pembe cilt çatlaklarıve bazı lekelerin tedavisi yapılabilir.

Mezolifting işlemi için yaş sınırı söz konusu olmamakla beraber herhangi bir riskide yoktur. Yoğun iş ve stres ortamından kendisiyle ilglenemeyen, sigara ve alkol kullanan ,güneşe veya fazla ışığa maruz kalmış kadın erkek herkese uygulanabilecek bir yöntemdir.

WhatsApp Hemen Yaz
WhatsApp Mesaj Gönder