GÜNLÜK MAKYAJ

Günlük hayatta yapılan makyajdan daha farklı olan profesyonel makyaj daha kalıcı ve daha mat görüntüye sahip olması nedeniyle fotoğraf çekimlerinde, özel günlerde ve profesyonel amaçlarda kullanılır. Kullanılan malzemeler ise profesyonel makyaj malzemeleri satan yerlerden edinilmeli ve profesyonel makyaj konusunda deneyimli makyözler tarafından yapılmalıdır.

Profesyonel makyaj konusunda deneyimli bir makyöz bu işin eğitimini almış olmalıdır ve profesyonel makyaj konusunda deneyimli olmalıdır. Hepimizin yüz şekli ve cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için makyözün karşısındaki yüzü önce tanımalı ve ortaya çıkarılması gereken güzel yüz hatlarını belirginleştirecek bir makyaj uygulaması yapmalıdır. Profesyonel makyaj uygulayan makyözler genellikle film/dizi setlerinde, podyum arkasında, makyaj uygulama hizmeti veren kuruluşlarda, medya kuruluşlarında çalışırlar veya bağımsız olarak çalışıp çeşitli etkinlikler için makyaj uygulaması yaparlar.

Malzemeleri ise makyajın daha kalıcı olması sebebiyle günlük kullandığımız malzemelerden farklı olarak daha mat, kolay çıkmayan ve su geçirmeyen ürünler tercih edilmelidir. Cildi iyi nemlendiren bir baz, akmayan dağılmayan kusma yapmayacak kapatıcı bir fondöten, su geçirmez akmayan rimel, takma kirpik, cildi uzun süre yağlandırmayacak pudra makyajın kilit parçalarıdır.

Uygulanan fondöten ve pudranın aynı renkte olması veya gerekirse şeffaf pudra uygulanması önerilir. Ten ürünlerinn ciltle aynı tonda olması, boyunla yüz arasında renk farklılıklarının olmaması gereklidir. Ten makyajı pütürlü ve cakey gözükmemelidir. Bunun için makyajdan önce cildi iyi nemlendirmeli ve ince tabaka halinde uygulamaya başlayarak istediğimiz kapatılıcılığa getirmeliyiz. Fondötenin içerisinde SPF yani güneş koruyucu kremi olmayan ürünler ve içerisinde aydınlatıcı bulunmayan ürünler kullanmalısınız çünkü fotoğraflarda ve flaş ışıklarında olduğunuzdan beyaz çıkmanız olasıdır.

Makyajda sadece bir bölgenin dikkatleri çekmesi önemlidir. Göz makyajı ağırlıklıysa yüzün geri kalanında dikkat çekecek yerler olmamalıdır. Kırmızı rujla beraber koyu göz makyajı klasik bir makyaj hatası olabilir.

Bir diğer önemli konu ise takma kirpiklerdir. Takma kirpikleri uyguladıktan sonra eyeliner çekilmeli ve rimel sürülmelidir. Göz için kullanılan tüm ürünler su geçirmeyen ve akmayan ürünler olmalıdır. Bu tarz makyajı çıkarmak için de yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri kullanmalısınız. Son olarak, profesyonel makyajı profesyonel yapan şey pürüzsüz ve kusursuz görünmesidir. Bunun için cildinizdeki kızarıklık ve göz altı morluklarının kapanmış olması önemlidir. Cildin tümünün eşit renkte olması bu makyajın püf noktasıdır.

GELİN MAKYAJI

Kadınlar yaşamlarının her anında güzel olmaya çalışırlar. Özellikle özel gecelerde tüm herkesi kendilerine hayran bırakmak isterler. Bu özel gecelerden en önemlisi de kendi düğünleridir. Düğünde kusursuz görünmek için sadece seçtikleri gelinlik yeterli değildir. Gelinlik kadar makyajlarının da doğru ve kusursuz olması gerekir.

Peki hayatınızın bu en önemli gününde nasıl kusursuz ve mükemmel görünebilirsiniz?

İşte bu özel gün için kusursuz gelin makyajı önerileri:
Öncelikle gelin adayları abartılı makyajdan kaçınmalıdırlar. Sade bir makyaj her zaman daha güzel ve etkilidir. Kusursuz makyajın önemli şartlarından biri de kusursuz cilttir. Bu yüzden uygulanacak pudra ve fondöten çok önemlidir. Ten rengine uygun fondöten ve pudra seçilmelidir. Sürülen fondötenin tabaka halinde olmamasına dikkat edilmelidir.

Kusursuz gelin makyajının tamamlayıcılarından olan göz makyajı da gelin için ayrı bir öneme sahiptir. Çok koyu far hariç her türlü far tercih edebilir. Far olarak siyah ve suya dayanıklı rimel seçilmelidir. Kirpikleri daha uzun ve gözleri daha büyük göstermek için kirpikler kirpik aparatıyla kıvrılmalıdır. Kaşlar da belirli oranda belirginleştirilmelidir.

Göz makyajını tamamladıktan sonra kusursuz gelin makyajınızı allıkla devam edebilirsiniz. Şeftali tonlarında allık seçerek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Hoş bir görünüm için yanaklardan yukarı, saç diplerine doğru allık sürülmelidir.

Makyajın son adımı ruj seçimidir. Etkileyici dudaklara sahip olmak için pembe ve erik kurusu renkleri seçilmelidir. Bundan sonra da dudak kalemiyle dudaklar belirginleştirilmelidir.

PORSELEN MAKYAJ

Profesyonel eğitim almış bir makyöz ya da makyörün kişinin yüz anatomisini doğru analiz ederek uygun renk ve ürün kullanarak yaptığı makyajdır.

Amaç kişinin yüzündeki güzel hatları ön plana çıkarabilmek ve istenmeyen kusurlu kısımları arka plana itme çalışmasıdır.

Profesyonel makyaj için doğru makyaj teknikleride denilebilir.

Profesyonel makyaj için makyöz ya da makyörün Yüzün anatomisini ( Yüz kemikleri,kafa yapısı,mimik kaslarını ) bilmelidir.

Temel makyaj tekniklerini, ışık-gölge oyunlarını yani modlajı bilmek gereklidir.

Profesyonel makyajda makyaj hilelerini iyi bilmek ve doğru uygulayabilmek önemlidir.

Yüz şekillerine göre makyaj tekniklerini ve göz şekillerine göre makyaj tekniklerini iyi bilerek bunun tekniğine göre çalışmak doğru makyaja ulaştırır.

Renk ve ışık bilgisi,renklerin uyumu,renk valörünü, ışığın renkler üzerindeki etkisini iyi bilmelidir.

WhatsApp Hemen Yaz
WhatsApp Mesaj Gönder