LONG TIME LINER

İlk olarak Almanya’da keşfedilmiş bir yöntem olan Long Time Liner mikropigmentasyon uygulaması daha sonraları İsviçre, Kanada, Fransa ve İspanya’da ün kazanmış. Ve nihayet Türkiye’de! Peki Long Time Liner nedir? Yıllardır bildiğimiz kalıcı makyajdan farkı nedir? Long Time Liner’ın kalıcı makyajdan farkı hücre yenilenmesi ile iki yıl içinde kaybolmasıdır. Yani makyajınızda değişiklik yapmak isterseniz 2 yıl sonunda Long Time Liner uygulamanız kendiliğinden siliniyor. Ayrıca kendiliğinden silinmeden de lazerle sildirme şansınız var.

Bu uygulamada, uygulamayı size yapacak olan Linergist yani uzmanınız çok önemli. Çünkü 2 yıl boyunca yüzünüzde duracak olan makyajın nasıl olacağına karar vermek çok kolay değil. Uygulama yaptıracağınız yeri ve uzmanı seçerken o kişinin önceki çalışmalarına, uygulama yaparken çekilmiş fotoğraflarına ve uzman hakkındaki yorumlara bakmanızı tavsiye ederiz.
Long Time Liner uygulaması 3 farklı bölgeye yapılıyor.
Kaşlar , Gözler ve Dudaklardır
Detaylar

Kaş : Kaşlarımız ifademizi belirlemede temel rol oynarlar. Zaman içinde ya da doğuştan kaşlarda seyreklik ya da şekil bozukluğu olabilir. Yüzünüze en uygun şekil ve renk belirlenerek sizin de onayınız ile bir ön çizim yapılır. Kıl tekniği uygulanarak, varolan kaşlarınızın arasına kaş şeklinde doğal çizimler yapılır. 15-20 gün sonrasında 2. bir rütuş uygulaması ile şekil ve renk sabitlenir, kaşlarınız son derece doğal bir görünüme kavuşur.

Göz: Kirpik dibine veya gözün alt çizgisine uygulanan ince, doğal hat sayesinde, kirpikleriniz daha sık görünür ve bakışlarınız derinlik kazanır. En çok tercih edilen uygulamalarımızdan biri eyeliner uygulaması, çünkü günlük hayatımızda hem vakit alan bir uygulama, hem iki göze aynı şekil ve kalınlıkta eyeliner çizmek güç hem de günün sonunda, akması, silinmesi, dökülmesi bizi zor durumda bırakıyor. Kalıcı eyeliner’ınız ile rahatça spor yapıp, yüzebilir veya duşa girebilirsiniz.

Dudak: Öncelikle cildinizin tonunu tamamlayan bir renk seçilir. Daha sonra Conture® Make-up ile dudak çizginiz belirgin hale getirilir. Ardından dudağın tümü “Tonlama” tekniği ile sizin için seçilen rengi uygulayarak dudaklarınızın mükemmel bir görünüme kavuşması sağlanır.

 

KLASİK TEKNİK

Öncelikle cilt temizleme losyonuyla temizlenmelidir. Ardından dezenfektan ile o bölge tekrardan dezenfekte edilir.

Kaş şekli belirlenmeden evvel o bölge uyuşturulur. Uyuşturulduktan sonra kaş çizilir, ardından kişiye nasıl bir kaş yapılacağı gösterilir. Çünkü uygulama sonrası sonuç bu şekilde çıkacaktır. Aynı şekilde üzerinden geçilmelidir. Bunun için yapacak uzman çok önemlidir.

Cihaz çalıştırılarak nemli bir pamuk üzerinde denenir. Ardından kullanılacak pigment boya iyice çalkalanır. Ten, göz ve saç rengine uygun olarak boya belirlenir.

Hazırladıktan sonra mikro steril olan iğne ucu makineye geçirilir. Herkese uygun tek kullanımlık iğne olması çok önemlidir.

Cihaz çalışır durumdayken iğne boya kabında yaklaşık 5 saniye kadar tutulur. Boya alınır, bir pamuk üzerinde denendikten sonra kalıcı makyaja başlanabilir.

Kalıcı kaş makyajı tekniğinde iki teknik kullanılmaktadır. Bir tanesi dolum tekniği, ikincisi ise kıl tekniğidir. Dolum tekniğinde seyrek kaşlı olan kişilerin kaşlarının araları kalıcı makyaj tekniğiyle doldurulur.

Kişilerin en çok tercih ettiği uygulama dolum tekniğidir.


WhatsApp Hemen Yaz
WhatsApp Mesaj Gönder